Poezje zebrane Ricardo Reis

Poezje zebrane Ricardo Reis - Fernando Pessoa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Fernando Pessoa
WYMIAR
9,44 MB
NAZWA PLIKU
Poezje zebrane Ricardo Reis.pdf
ISBN
6334793296136

OPIS

„Podobnie jak w przypadku innych wymyślonych przez siebie postaci, Pessoa podał szereg szczegółów na temat Reisa. Miał się on urodzić w Porto w 1887 roku, był więc o parę miesięcy starszy od swojego twórcy, a także ? co dość dziwne, wziąwszy pod uwagę relację mistrza i ucznia ? od Alberta Caeiro, który miał się rzekomo urodzić 16 kwietnia 1889 roku. Dokładnej daty urodzenia Reisa Pessoa ? jak twierdził ? nie pamiętał. Ale w jego zapiskach odnaleziono horoskop, opracowany na podstawie nie tylko dnia, ale i godziny narodzin: miał to być 19 listopada, pięć po czwartej po południu. Kolejnym paradoksem heteronima starszego od swojego twórcy było też to, że ? jak twierdził Pessoa ? Reis pisał po portugalsku poprawniej od niego samego.”(ze wstępu Ewy Łukaszyk)

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! „Podobnie jak w przypadku innych wymyślonych przez siebie postaci, Pessoa podał szereg szczegółów na temat Reisa. Miał się on urodzić w Porto w 1887 roku, był więc o parę miesięcy starszy od swojego twórcy, a także - co ... „Podobnie jak w przypadku innych wymyślonych przez siebie postaci, Pessoa podał szereg szczegółów na temat Reisa.

Lokator Poezje zebrane Ricardo Reis Fernando Pessoa. Broszurowa ze skrzydełkami: ISBN: 978-83-630-5662-9: EAN: 9788363056629: Liczba stron: 230: Cena katalogowa: 42,00 z ł: Tweetnij.

POWIĄZANE KSIĄŻKI