Ludzie kultury

Ludzie kultury - Darek Foks | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Darek Foks
WYMIAR
5,59 MB
NAZWA PLIKU
Ludzie kultury.pdf
ISBN
3399335657976

OPIS

Równo trzy dekady po swoim poetyckim debiucie jeden z najpopularniejszych polskich poetów wraca z nową książką. Tom Ludzie kultury to zarazem kontynuacja wcześniej obranej poetyckiej drogi, ale też wkraczanie na nowe szlaki. Odnosząc się do filmowej terminologii, tak bliskiej autorowi, Ludzie… noszą cechy sequela, znajdziemy tu charakterystyczne dla poezji Foksa narracyjność (czy po prostu prozatorskość) i ironię, ale też mocne jak nigdy wcześniej odniesienia do współczesności, w tym tej społecznej i politycznej. W tej książce Foks nie zachwyca się nad kinem, nie tworzy poetyckich pocztówek do kadrów z ukochanych filmów. Zamiast tego twardo stąpa po ziemi, pisząc dla swojego bohatera scenariusz, w którym ewidentnie nie należy spodziewać się happy endu.Przeszli na drugą stronę ulicy. / Wyższy kupił „Gazetę Wyborczą”,/ po czym sprężystym krokiem / ruszyli przez most, zajęci / rozmową. Kilku Polaków / zawołało za nimi: Żydzi, Żydzi.

8 marca, o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert który będziecie mogły oglądać na kanale @mdkwczestochowie na facebook`u. Specjalnie dla Was, w dniu Waszego Święta wystąpią "PASIBRZUCHY".

Drogi Użytkowniku, Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy Politykę prywatności naszego Serwisu. W poniższym dokumencie wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy. Ludzie i kultura Komunikat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie utworzenia w Szczecinie oddziału Instytutu Dziedzictwa Solidarności (komunikat) 05.02.2021, 18:57 aktualizacja: 05.02.2021, 18:58 Ludzie kultury, których pożegnaliśmy w 2020 roku 2020 rok nie jest dla nas łaskawy w wielu dziedzinach, to także rok, w którym na zawsze pożegnaliśmy wiele wybitnych osobistości życia kultury - nazwiska, które na stałe wpisały się w światową kulturę, znani i lubiani aktorzy, pisarze, piosenkarze. Ludzie z tego okresu byli wręcz bombardowani wizerunkami legendarnych władców, dzielnych rycerzy i pobożnych świętych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI