Noc, która się nie kończy. Historia obozów koncentracyjnych

Noc, która się nie kończy. Historia obozów koncentracyjnych - Andrea Pitzer | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrea Pitzer
WYMIAR
9,72 MB
NAZWA PLIKU
Noc, która się nie kończy. Historia obozów koncentracyjnych.pdf
ISBN
6488797807603

OPIS

Nie trafiłeś tu z wyroku sądu i nie znasz daty końca swej kary. Nie posiadasz żadnych praw. Głodujesz, jeśli oni tak zadecydują. Pracujesz, kiedy ci każą. Umierasz na ich rozkaz.Historia obozów koncentracyjnych nie zaczyna się wraz z nastaniem ideologii nazistowskiej i nie kończy się wyzwoleniem Auschwitz. Pierwszy obóz powstaje poza Europą, gdy Adolf Hitler ma zaledwie siedem lat. Kolejne pojawiają się na sześciu kontynentach, w niemal każdym kraju. Od ponad 100 lat nie nastał moment, w którym mapa świata byłaby od nich całkowicie wolna. Dziś nadal działają. Trafiają do nich ludzie pozbawieni prawa do sprawiedliwych procesów.W trakcie wojny czeczeńskiej przez rosyjskie obozy przewija się jedna czwarta mieszkańców Czeczenii. W amerykańskim obozie w Guantánamo przetrzymuje się podejrzanych o terroryzm bez udowodnienia im winy. W Korei Północnej w obozach ludzie się rodzą, dorastają i umierają, nie zaznawszy życia poza ogrodzeniem z drutów kolczastych.Gdy świat dowiedział się o Auschwitz, wszyscy mówili „nigdy więcej!”. Ile dziś jest warte to zapewnienie? Ofiary imperiów kolonialnych, sowieckich łagrów, nazistowskich obozów śmierci, obozów hiszpańskich, chorwackich, włoskich, amerykańskich, brytyjskich, chińskich, koreańskich liczone są w milionach.Nie chcemy pamiętać o tym, że obozy koncentracyjne to nie tylko historia, lecz także nasza teraźniejszość.

Czytaj także: Korekta: Jagoda Pawłowska Historia obozów koncentracyjnych wcale nie zaczyna się wraz z nastaniem ideologii nazistowskiej i nie kończy się wraz z wyzwoleniem Auschwitz-Birkenau, od którego mija właśnie 75 lat. Pierwszy obóz powstał poza Europą, gdy Adolf Hitler miał zaledwie siedem lat.

Autorem książki jest Andrea Pitzer. Należy do gatunków: historia, II wojna światowa, powszechna XX wiek, XXI wiek.

POWIĄZANE KSIĄŻKI