Dziewczyny ocalałe. Prawdziwe historie

Dziewczyny ocalałe. Prawdziwe historie - Anna Herbich | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Herbich
WYMIAR
11,74 MB
NAZWA PLIKU
Dziewczyny ocalałe. Prawdziwe historie.pdf
ISBN
6362162056855

OPIS

PRZETRWAŁY NAJWIĘKSZE LUDOBÓJSTWO W DZIEJACH ŚWIATA„Powiedziałaś mi, że chcesz żyć” - usłyszała Zofia od swojej mamy. Razem zbiegły z obozu na Majdanku.Krystyna razem z rodzicami uciekała kanałami z płonącego warszawskiego getta.Danuta przez całą wojnę zdana była na łaskę obcych sobie ludzi.Zajęcie terytorium Polski przez nazistów oznacza dla tutejszych Żydów koniec spokojnego życia. Zaczynają się pierwsze szykany - pobicia, kradzieże, nakaz noszenia tzw. gwiazdy Dawida. Dochodzi do zbrodni. Ludzie zamykani są w gettach, w których panuje głód i szerzą się choroby. Jeśli komuś uda się przetrwać, to czeka go obóz koncentracyjny. To piekło przeżyją nieliczni.Niczym nie zawiniły. Nikogo nie skrzywdziły. Miały pecha, że urodziły się w żydowskich rodzinach. Wychowane w czasach pokoju nagle musiały stanąć oko w oko z okropieństwami wojny. Po kolei traciły najbliższych. Były poniewierane, głodzone i gwałcone. Żyły w nieustannym strachu. Pozbawiono je godności. Nieliczne spotkały na swojej drodze dobrych ludzi, inne musiały o siebie zadbać same. Jednak przetrwały. Czasami jako jedyne z całej rodziny.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Wysyłka w: od 2 do 14 dni roboczych. Cena: 36,20 zł ... "Dziewczyny ocalałe" to kolejna odsłona serii "Prawdziwe historie".

Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Wokół książki. Wokół książki ; Aktualności Dowiedziałam się, że historia łączy się także z ludźmi i ich przeżyciami.

POWIĄZANE KSIĄŻKI