Śmiech szczura

Śmiech szczura - Nava Semel | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Nava Semel
WYMIAR
8,41 MB
NAZWA PLIKU
Śmiech szczura.pdf
ISBN
6009882689612

OPIS

Współczesna powieść traktująca – na wielu planach i z kilku perspektyw czasowych i osobowych – o problemie pamięcii traumy Holokaustu.NAVA SEMEL (1954–2017) – wielokrotnie nagradzana izraelska powieściopisarka oraz dramato­pisarka. Napisała kilkanaście utworów, w tym powieści, sztuki, scenariusze oraz libretta. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Telawiwskim. Pracowała jako dziennikarka, krytyczka sztuki, producentka muzyczna, radiowa i telewizyjna. Otrzymała Nagrodę Premiera Izraela w dziedzinie literatury (1996) oraz nagrodę Pisarek Basenu Morza Śródziemnego we Francji (1994). Została uhonorowana tytułem Kobiety Roku w dziedzinie Literatury Miasta Tel Awiw (2007).Nava Semel była członkinią Zarządu Dyrektorów Massuah – Instytutu Studiów nad Holokaustem, Fundacji na Rzecz Ofiar Holokaustu oraz Rady Zarządzającej Instytutu Yad Vashem. Uczestniczyła w międzynarodowych kongresach w Izraelu, Niemczech, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Egipcie, Rumunii, Irlandii, Włoszech, Australii i innych państwach.Powieść Śmiech szczura (Cchok szel achberosz) została opublikowana w Izraelu w 2001 r. i doczekała się entuzjastycznych recenzji. Na motywach powieści powstała opera z muzyką Elli Milch-Sheriff, za którą autorka oraz kompozytorka zostały uhonorowane Nagrodą Rosenbluma, przyznawaną przez władze miasta Tel Awiw.

Grzegorz Niziołek, fragmenty przeczytała Lidia Bogaczówna. W spotkaniu udział wzięli: tłumacz Michał Sobelman oraz wydawcy (Elżbieta Manthey ... Współczesna powieść traktująca - na wielu planach i z kilku perspektyw czasowych i osobowych - o problemie pamięci i traumy Holokaustu.

[email protected] 42 231-39-01 ... Informacje o ŚMIECH SZCZURA, NAVA SEMEL - 8507852598 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-12-07 - cena 27,33 zł Powieść Śmiech szczura (Cchok szel achberosz) została opublikowana w Izraelu w 2001 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI