"Mnie płynąć, płynąć i płynąć". Adam Mickiewicz Brzegi Lemanu. Krąg wierszy lozańskich

PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
8,36 MB
NAZWA PLIKU
"Mnie płynąć, płynąć i płynąć". Adam Mickiewicz Brzegi Lemanu. Krąg wierszy lozańskich.pdf
ISBN
4499503773495

OPIS

Podczas pobytu w Lozannie, w latach 1839–1840, Mickiewicz naszkicował sześć krótkich wierszy. Rękopisy zachował, ale nigdy nie nadał im ostatecznego kształtu. Ogłoszone po śmierci poety, były początkowo traktowane jako mało znaczące drobiazgi. Wraz z upływem czasu ich ranga, mierzona opiniami poetów, krytyków i historyków literatury, zaczęła rosnąć.Dzisiaj nikt ze znawców poezji nie wątpi, że liryki lozańskie są arcydziełem, jednym z centralnych punktów poetyckiej twórczości Mickiewicza, a więc – całej polskiej poezji. Pochodzące z nich frazy, takie jak „Nad wodą wielką i czystą”, „Mnie płynąć, płynąć i płynąć”, „Polały się łzy me czyste”, „Gdy tu mój trup w pośrodku was zasiada”, mają moc poetyckich zaklęć, archetypów poetyckości.Marian Stala

Krąg wierszy lozańskich - opis produktu: Podczas pobytu w Lozannie, w latach 1839-1840, Mickiewicz naszkicował sześć krótkich wierszy. Rękopisy zachował, ale nigdy nie nadał im ostatecznego kształtu.

Podczas pobytu w Lozannie, w latach 1839-1840, Mickiewicz naszkicował sześć krótkich wierszy. Rękopisy zachował, ale nigdy nie nadał im ostatecznego k, Mnie płynąć, płynąć i płynąć, Księgarnia PWN Łódź zaprasza Mnie płynąć, płynąć i płynąć, Mickiewicz Adam, 30,4 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI