Echa niewierności. Cykl Grzechy młodości.

Echa niewierności. Cykl Grzechy młodości. - Edyta Świętek | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edyta Świętek
WYMIAR
11,36 MB
NAZWA PLIKU
Echa niewierności. Cykl Grzechy młodości..pdf
ISBN
9091221795044

OPIS

FASYCYNUJĄCA,PEŁNA EMOCJI, MIOŚCI I DRAMATÓW HISTORIA POLSKIEJ RODZINYJest rok 1971, w Polsce trwa „epoka Gierka”, na półkach jest więcej towarów, a bydgoszczanie z nadzieją patrzą w przyszłość.Seniorzy rodu Trzeciaków, Franciszka i Leon, nieustająco martwią się o swoje dorosłe dzieci: Tymoteusza, który nie potrafi być dobrym mężem i doprowadza swoją żonę Elżbietę do próby samobójczej, pracującego w Milicji Obywatelskiej Kazimierza oraz Agatę, która mimo że jest mężatką, romansuje z esbekiem. Jednak najwięcej trosk przysparza im najmłodszy syn, Eugeniusz. Gdy zostaje aresztowany za działalność opozycyjną i trafia do więzienia rodzeństwo robi wszystko, żeby go stamtąd wyciągnąć. Czy im się to uda?……………………………………………………………………..Edyta Świętek kontynuuje opowieść o wielopokoleniowej rodzinie, w której bohaterami są nie tylko matki, babki, ojcowie, bracia, siostry, kochankowie… Ważną bohaterką jest Bydgoszcz, a w niej miejsca, na wspomnienie których kręci się łezka w oku i takie, o których istnieniu wygodniej byłoby zapomnieć. Poznając niełatwe losy Trzeciaków, ma się ochotę wyjść na ulice i z książką w ręku na nowo poznawać miejskie zakamarki. To gdzieś tu muszą czaić się zazdrość, rozpacz, radość, miłość, lęk, nadzieja. Między brzegiem jednej rzeki, a nabrzeżem drugiej odbijają się też echa niewierności. Polecam!Dorota Witt, dziennikarkaExpress BydgoskiEdyta Świętek jest mistrzynią sag rodzinnych osadzonych w realiach PRL-u. Po rewelacyjnym Spacerze Aleją Róż powraca z równie wciągającą serią Grzechy młodości. Obowiązkowa lektura dla miłośników gatunku!Magdalena Majcher, pisarka

Znamy już całą rodzinę Trzeciaków - czyli czwórkę rodzeństwa wraz z małżonkami i dziećmi oraz ich coraz starszych rodziców - Franciszkę i Leona. Edyta Świętek Echa niewierności, seria Grzechy młodości część 2, kolejna część sagi o rodzinie Trzeciaków obejmuje całą dekadę i kończy się na roku 1981.To nadal są trudne czasy PRL, puste sklepy, długie kolejki po cokolwiek, rozchodzący sie w oka mgnieniu towar. Tych drobnych, charakterystycznych dla tamtych czasów rzeczy, jest dużo więcej. Echa niewierności" to kolejny tom cyklu "Grzechy młodości" autorstwa Edyty Świętek.

Sprawdź naszą ofertę! „Echa niewierności" to kolejny tom cyklu „Grzechy młodości" autorstwa Edyty Świętek. Autorka zaprasza w podróż do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI