Następnego roku w Warszawie

Następnego roku w Warszawie - Joanna Chojnacka | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Chojnacka
WYMIAR
12,67 MB
NAZWA PLIKU
Następnego roku w Warszawie.pdf
ISBN
1239973275286

OPIS

W 1946 roku do Warszawy powraca żydowski krawiec Moryc Wajman. Miasto nie jest już jednak takie jak wcześniej – większość jego bliskich zginęła, nie istnieje reprezentacyjna ulica Nalewki, Niemcy wysadzili w powietrze Wielką Synagogę. Zgliszcza wypełniają obcy i cienie, które nadciągają nocami, aby budować własną stolicę. Powracają też wyrzuty sumienia i historie – zarówno te z czasów wojny, jak i te zdecydowanie wcześniejsze. W mieście zaczyna tlić się życie, pojawiają się w nim piękne kobiety, ale nic nie może być już takie samo. Następnego roku w Warszawie to wstrząsająca opowieść o świecie, który odszedł na zawsze i literacka próba zmierzenia się z okrutną historią, której świadectwa wciąż kształtują otaczająca nas rzeczywistość.

Miasto nie jest już jednak takie jak wcześniej większość jego bliskich zginęła, nie istnieje reprezentacyjna ulica Nalewki, Niemcy wysadzili w powietrze ... Opis: Następnego roku w Warszawie - Chojnacka Joanna. W 1946 roku do Warszawy powraca żydowski krawiec Moryc Wajman.

W maju 1950 roku dom towarowy upaństwowiono. W czerwcu 1996 roku firma Bracia Jabłkowscy została reaktywowana. To warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane.

POWIĄZANE KSIĄŻKI