Obóz Wszystkich Świętych

Obóz Wszystkich Świętych - Tadeusz Nowakowski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Nowakowski
WYMIAR
8,41 MB
NAZWA PLIKU
Obóz Wszystkich Świętych.pdf
ISBN
5115460605276

OPIS

Tadeusz Nowakowski (1917-1996), pisarz, dziennikarz, działacz emigracji niepodległościowej, reporter towarzyszący Janowi Pawłowi II w trzydziestu podróżach - pielgrzymkach, honorowy obywatel Olsztyna (gdzie się urodził) i Bydgoszczy (gdzie się wychował i gdzie spędził ostatnie lata życia) - swoją najgłośniejszą powieść " Obóz Wszystkich Świętych" zlokalizował w obozie "displaced persons" w północnych Niemczech i w mieście swojej młodości. Utrzymana w poetyce realizmu opowieść o polskich uchodźcach jest chwilami okrutna, chwilami groteskową historią - o narodowych kompleksach i o próbach wyzwolenia się z nich, nasyconą kolorytem przedwojennej Bydgoszczy, z powodzeniem wykorzystującą konwencje literatury popularnej do przekazu ważkich treści.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > ... poszanowanie godności jest, lecz do pewnego czasu.

Tytułowy cytat pochodzi z książki autorstwa Jeana Raspaila zatytułowanej „Obóz świętych". Profetyczny zapis czekał cierpliwie przez ponad 40 lat, aby ... Znajdź obrazy z kategorii Wszystkich Świętych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI