Poznaj Serce Jezusa

Poznaj Serce Jezusa - Tadeusz Drozdowicz | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Drozdowicz
WYMIAR
3,62 MB
NAZWA PLIKU
Poznaj Serce Jezusa.pdf
ISBN
6793705707384

OPIS

W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się. W drugiej części opracowania podejmuje próbę interpretacji wezwań litanii. Pozwala to z kolei spojrzeć na litanię jako na mini-traktat teologiczny, streszczający najważniejsze argumenty naszej wiary. Analiza poszczególnych wezwań dokonuje się po śladach chrystologicznej refleksji, wychodzącej od tajemnicy Jezusowej tożsamości wyrażanej w Jego zaangażowaniu się w świat, a prowadzącej do obietnicy eschatologicznej chwały, którą możemy odczytać w Jezusowym Sercu.

Prowincjał Jarosław Paszyński SJ zapowiedział, że 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podobnie, jak uczyniono to 100 lat temu w tym samym miejscu. Poznaj Jezusa.

Serce pełne miłości, rozpal moje serce świętym żarem, który trawi Twoje Serce. Wlej wszystkie swe laski do mego ... Poznaj Serce Jezusa - opis produktu: W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się.

POWIĄZANE KSIĄŻKI