Wojna bestii i zwierząt

Wojna bestii i zwierząt - Maria Stiepanowa | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Stiepanowa
WYMIAR
4,45 MB
NAZWA PLIKU
Wojna bestii i zwierząt.pdf
ISBN
9742079575075

OPIS

Tytułowa Wojna bestii i zwierząt jest intertekstualnym poematem o bezsensie wojny. Autorka nawiązuje w nim m.in. do Ziemi jałowej T.S. Eliota, staroruskiego Słowa o wyprawie Igora oraz starotestamentowych Psalmów w przekładzie staro-cerkiewno-słowiańskim. Liczne kryptocytaty i parafrazy pokazują, że kultura europejska jest jednością, a podział Europy na Wschodnią i Zachodnią jest podziałem stricte politycznym. Książka ukazuje się z okazji 7. Festiwalu Miłosza, organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Miasto Literatury w dniach 7?10 czerwca 2018.

do Ziemi jałowej T.S. Eliota, staroru, Wojna bestii i zwierząt, Księgarnia PWN Rzeszów zaprasza Wojna bestii i zwierząt, Stiepanowa Maria, 22,5 zł.

do Ziemi jałowej T.S. Eliota, staroru, Wojna bestii i zwierząt, Księgarnia PWN Toruń zaprasza Wojna bestii i zwierząt, Stiepanowa Maria, 22,5 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI