Znak czterech

Znak czterech - Conan Doyle Arthur | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Conan Doyle Arthur
WYMIAR
9,97 MB
NAZWA PLIKU
Znak czterech.pdf
ISBN
5419736080593

OPIS

Chociaż Sherlock Holmes cieszy się w Londynie coraz większą sławą, na Baker Street od dłuższego czasu nie pojawił się żaden klient z zagadką, która rzuciłaby detektywa w wir pracy. Dobijająca Sherlocka nuda wpędza go w narkotykowy nałóg, a zaniepokojony tym Watson zastanawia się, jak mógłby pomóc przyjacielowi, gdy ich drzwi niespodziewanie otwiera piękna nieznajoma. Sprawa, którą przedstawi, nie tylko pomoże Sherlockowi zabić śmiertelną nudę, ale także postawi go przed jednym z największych wyzwań w jego dotychczasowej karierze oraz zmieni życie obydwu przyjaciół.

Pierwszy polski przekład autorstwa Eugenii Żmijewskiej, pt. Znamię czterech został wydany w formie książkowej w 1898 jako dodatek do dziennika Słowo. W „Znaku czterech" Sherlock Holmes i doktor Watson szukają dwóch niezwykłych morderców.

Nie dość, że akcja snuła się tu bardzo powoli to sprawiało to tylko posmak nudy zamiast trzymać nas, widzów w pozytywnych emocjach. Podsumowując, Znak Czterech jest ciekawym kryminałem, jednak nie porwał mnie tak bardzo jak oczekiwałam po pierwszej części. Jeśli jednak po Studium w Szkarłacie czujecie niedosyt i zastanawiacie się czy sięgnąć po kolejną część, jak najbardziej polecam, zwłaszcza dla wątku panny Morstan z Johnem Watsonem. Uplanował sobie prawdopodobnie z góry, że, gdyby zamordował majora, pozostawi jaką pamiątkę na zwłokach, jako znak, że nie jest to zbrodnia pospolita, lecz, z punktu widzenia czterech wspólników, coś w rodzaju wymiaru sprawiedliwości.

POWIĄZANE KSIĄŻKI