Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb

Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb - Bianca-Beata Kotoro | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bianca-Beata Kotoro
WYMIAR
11,1 MB
NAZWA PLIKU
Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb.pdf
ISBN
1771712391265

OPIS

Biorąc pod uwagę rozwój dziecka i jego odbiór świata, w tekście jest konkretnie opisane, co to znaczy umrzeć, bez metafor i dwuznaczności typu: odszedł czy zasnął. Szeroko rozumiana pamięć o zmarłym oraz tak zwany pierwiastek życia określono w tekście słowem DUSZA, która nie ma tu wymiaru religijnego. Jest określeniem i zobrazowaniem umożliwiającym zrozumienie oraz nazwanie owej abstrakcji dla dziecka. Również konkret i jednoznaczność odbioru słowa niebo i chmury poprzez obraz na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym umożliwiają dziecku łatwiejsze przejście przez ból i cierpienie po utracie osoby czy zwierzęcia.Tekst książki jest uniwersalny dla dzieci żyjących w rodzinach wierzących i agnostycznych czy ateistycznych, gdyż jest dostosowany do ich możliwości odbioru świata i poradzenia sobie ze stratą czy zrozumieniem śmierci.

Data zakończenia 2020-12-18 - cena 27,06 zł Kup teraz na Allegro.pl za 40,23 zł - Trudne tematy Śmierć i pogrzeb z miasta Olsztyn. Stan: nowy.

Temat niezwykle trudny dla dorosłych i dzieci, który warto wprowadzać etapami. Dodatkowe informacje.

POWIĄZANE KSIĄŻKI