Śmierć i życie wielkich miast Ameryki

Śmierć i życie wielkich miast Ameryki - Jane Jacobs | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jane Jacobs
WYMIAR
12,68 MB
NAZWA PLIKU
Śmierć i życie wielkich miast Ameryki.pdf
ISBN
1232673926728

OPIS

W latach 50. miasta USA stały na skraju katastrofy ? biała klasa średnia wynosiła się na przedmieścia, pozostawiając śródmieścia biedocie żyjącej w cieniu wspaniałych wieżowców. Metropolie dusiły się od samochodów, drobny handel i życie kulturalne obumierały, dramatycznie rosła przestępczość, a segregacja rasowa była na porządku dziennym. Jane Jacobs postanowiła zbadać przyczyny tych „miejskich plag” i zaproponować recepty na wyjście z kryzysu: przywrócenie życia ulicom, odrodzenie przedsiębiorc

Oprócz błyskotliwych obserwacji autorka przedstawia konkretne rozwiązania sprzyjające naturalnemu i harmonijnemu rozwojowi miast i ich mieszkańców. Śmierć i życie wielkich miast Ameryki Jane Jacobs. Wydawnictwo: inne Data wydania: 2014-11-19 Kategoria: Architektura, kultura, sztuka ISBN: 9788393771639 Liczba stron: 476.

Jane Jacobs. Śmierć i życie wielkich miast Ameryki Tłumaczenie: Łukasz Mojsak Wstęp: Jason ... Jej traktat z 1961 roku, Śmierć i życie wielkich miast Ameryki, to prawdopodobnie najistotniejszy amerykański tekst o mechanizmach działania i niedziałania miast, który zainspirował pokolenia urbanistów i aktywistów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI