Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu

Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu - Paweł Gąsowski | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Gąsowski
WYMIAR
9,29 MB
NAZWA PLIKU
Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu.pdf
ISBN
5454359820001

OPIS

Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu jest pierwszą na polskim gruncie próbą omówienia sposobów profesjonalnego badania elementów kompozycyjnych komiksu z perspektywy kognitywistyki, czyli nauki, którą interesują procesy poznawcze, emocje i potencjał ludzkiego mózgu mierzącego się z ogromem docierających doń informacji.Paweł Gąsowski, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, badacz i znawca komiksu, ale i prawdziwy fan tej formy popkultury, za cel postawił sobie odpowiedź na pytanie, jakie mechanizmy decydują o tym, że lektura komiksu jest fascynującym procesem i doświadczeniem multimodalnym.

Sympozjum Komiksologiczne. Książki Star Wars. Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu.

320 stron. Księgarnia internetowa merlin.pl Informacje o Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu - 6770383160 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI