W kierunku psychologii szczytów

W kierunku psychologii szczytów - Zofia Paśniewska-kuć | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Paśniewska-kuć
WYMIAR
5,78 MB
NAZWA PLIKU
W kierunku psychologii szczytów.pdf
ISBN
2273754805328

OPIS

W swej koncepcji psychologii szczytów Zofia Paśniewska-Kuć zwraca uwagę na specyficzny aspekt potrzeb ludzkich. Chodzi o nieustanne nastawienie człowieka na coś więcej, skłaniające go do wędrówki w poszukiwaniu "nieskończonego szczęścia". Szczególnym etapem tej drogi jest wspinaczka na szczyt związana ze wzrastaniem w człowieczeństwie. Autorka ukazuje charakterystyczne cechy doświadczania siebie i świata podczas tej wędrówki. Stara się wyjaśnić jak dalece zakres, intensywność oraz samo ukierunkowanie takiego doświadczania może wynikać z indywidualnej wrażliwości osoby. Sięgając po świadectwa mistrzów - artystów, myślicieli i świętych - analizuje też specyfikę werbalnej ekspresji najgłębszych ludzkich doświadczeń.

Autorka ukazuje charakterystyczne cechy ... Koncepcję tę przedstawiłam w książce pt.: W kierunku psychologii szczytów (2017) W innej mojej książce, zatytułowanej: W obronie nadwrażliwych (2014), ujmuję wzmożoną wrażliwość jako źródło osobowego wzrastania — uzdolnienie do odkrywania i przeżywania autentycznych wartości ludzkich. W swej koncepcji psychologii szczytów Zofia Paśniewska-Kuć zwraca uwagę na specyficzny aspekt potrzeb ludzkich. Chodzi o nieustanne nastawienie człowieka na coś więcej, skłaniające go do wędrówki w poszukiwaniu "nieskończonego szczęścia". W kierunku psychologii szczytów - opis produktu: W swej koncepcji psychologii szczytów Zofia Paśniewska-Kuć zwraca uwagę na specyficzny aspekt potrzeb ludzkich.

Szczególnym etapem tej drogi jest wspinaczka na szczyt związana ze wzrastaniem w człowieczeństwie. Książka "W kierunku psychologii szczytów" Paśniewska-Kuć Zofia nie ma jeszcze dodanej recenzji. Nowości z kategorii: Książki » psychologia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI