Zapisy Terroru I Warszawa. Niemieckie egzekucje w okupowanym mieście

Zapisy Terroru I Warszawa. Niemieckie egzekucje w okupowanym mieście - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
3,90 MB
NAZWA PLIKU
Zapisy Terroru I Warszawa. Niemieckie egzekucje w okupowanym mieście.pdf
ISBN
2678785997400

OPIS

Jego motywem przewodnim pozostaje temat egzekucji, które Niemcy przeprowadzali w Warszawie i okolicach przez cały okres okupacji. Niektóre z nich pełniły rolę wyroków śmierci wykonywanych za rozmaite „przestępstwa”, od działalności w konspiracji, aż po udział w tajnych kompletach. Inne służyły eksterminacji polskiej inteligencji, miały charakter odwetowy lub były dziełem zbrodniczego kaprysu okupantów. Tajne i publiczne, masowe lub indywidualne, przez rozstrzelanie czy powieszenie ? zawarte w tomie świadectwa ukazują nam, że egzekucje należały do codzienności okupowanej Warszawy.

Niemieckie egzekucje w okupowanym mieście; ISBN: 9788394813338; EAN: 9788394813338; ... Zapisy Terroru T.4 Zbrodnie niemieckie w... książka - przygoda - historia - tajemnica - książka - przygoda - historia - tajemnica - książka - przygoda - historia - tajemnica - książka - przygoda £8.96 - W serii "Zapisy Terroru" publikowane są świadectwa konkretnych osób - ofiar i świadków dwóch totalitaryzmów.

Jego motywem przewodnim pozostaje temat egzekucji, które Niemcy przeprowadzali w Warszawie i okolicach przez cały okres okupacji. ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI