Prawdziwe oblicze Lutra

Prawdziwe oblicze Lutra - Jean-michel Gleize | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jean-michel Gleize
WYMIAR
9,33 MB
NAZWA PLIKU
Prawdziwe oblicze Lutra.pdf
ISBN
1901563713634

OPIS

Autor w swojej pracy zastosował metodę nawiązującą do wyśmienitych wzorców europejskiej kultury umysłowej: wpierw jasno stawia badany problem (questio), następnie wyróżnia w nim wszystkie niuanse, zbiera stanowiska różnych stron (pro i contra), a w końcu podaje uzasadnioną odpowiedź (responsio).Mimo złożoności omawianego zagadnienia książka jest napisana językiem łatwym i precyzyjnym, przystępnym dla szerokiego grona czytelników, a przekład płynnie oddaje w polskim języku różne niuanse historii, filozofii i teologii, obecne na każdej stronie tej książki.

← Polska ... Kim jest naprawdę Luter? Czy za Lutrem z karykatury kryje się prawdziwy Luter? Oto pytanie, które zadał sobie ks. Gleize.

Autor w niewymuszony sposób pozwala czytelnikowi zrozumieć to pytanie i przedstawia odpowiedź na nie oraz wynikające z niej konsekwencje. Jean-Michel Gleize: Prawdziwe oblicze Lutra - księgarnia internetowa Te Deum. cena 35,00 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI