Niech zstąpi duch Twój

Niech zstąpi duch Twój - Andrzej Muszala | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Muszala
WYMIAR
11,87 MB
NAZWA PLIKU
Niech zstąpi duch Twój.pdf
ISBN
1545955499275

OPIS

Być chrześcijaninem to coś więcej niż tylko wyznawać określony zbiór prawd wiary. "Wierzysz, że jest jeden Bóg? - pyta św. Jakub - Słusznie czynisz. Lecz także i złe duchy wierzą i drżą" (Jk 2, 19). Nie wystarczy wierzyć w Boga, trzeba Mu za-wierzyć, do końca, bezgranicznie. Także wtedy, gdy zdaje się ukrywać, zasłaniać swoją twarz. Być uczniem Chrystusa to podążać za Barankiem, dokądkolwiek idzie. To oddać życie i oddać wszystko, ryzykując same straty z ludzkiego punktu widzenia. To osobiście i bezgranicznie zaangażować się w przygodę, jaką proponuje Jezu, choćby inni mówili, że to zwykłe szaleństwo. Jak pustelnicy z Egiptu i Kapadocji, jak Franciszek i Dominik, jak Karol de Foucauld i Edyta Stein. I wielu innych przyjaciół Boga przed nami, którzy nie odmówili Mu niczego. Dziś przychodzi kolej na mnie i na ciebie. To nasze pięć minut w historii. Jezus staje przed tobą i mówi "Pójdź za Mną'. Znaczy: "Zostaw wszystko - ludzkie zabezpieczenia i kalkulacje. Nie bój się wejść na wąską ścieżkę, która prowadzi na szczyt, tam gdzie mieszkam z Ojcem w miłości Ducha Świętego. Tam, gdzie jest twój prawdziwy dom". Jemu nie chodzi tu o zwykłe chrześcijaństwo, lecz o "chrześcijaństwo do kwadratu"!

Włączmy się we wspólną, codzienną modlitwę słowami wezwania papieskiego z placu Zwycięstwa: „Niech zstąpi Duch Twój…". Niech zstąpi duch twój pielgrzymki ojca świętego Jana Pawła II do polski 40 rocznica pierwszej pielgrzymki do ojczyzny Marek Balon ⇨ kup w CzaryMary.pl Przeczytaj opis ⇨ Niech Duch Święty zstąpi wzmacnia. i uświęci nasze codziennie wysyłki.

1999: "Niech Duch Święty nieustannie wspiera wielki proces przemia... Niech zstąpi Duch Twój! Homilia Jana Pawła II podczas Mszy św. odprawionej w Warszawie na placu Zwycięstwa 2 czerwca 1979 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI