Awareness. Dziesięć dni z Jerzym Grotowskim

Awareness. Dziesięć dni z Jerzym Grotowskim - Gabriele Vacis | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Gabriele Vacis
WYMIAR
9,94 MB
NAZWA PLIKU
Awareness. Dziesięć dni z Jerzym Grotowskim.pdf
ISBN
9022309345627

OPIS

Książka Gabriele Vacisa Awareness. Dziesięć dni z Jerzym Grotowskim to jedno z najciekawszych źródeł dotyczących ostatniego okresu twórczości wielkiego polskiego artysty. Źródło tym cenniejsze, że jego autorem jest wybitny artysta włoski, tworzący teatr pozornie daleki od tego, nad czym pracował Grotowski, ale zarazem potrafiący zrozumieć i na własny sposób skomentować jego idee i propozycje praktyczne. Dzięki temu Awareness to nie tylko źródło ważnych a wciąż mało znanych wiadomości o pracy Grotowskiego w latach 80. I 90., ale także książka ukazująca wpływ polskiego artysty na teatr włoski i jego oddziaływanie poza granicami Polski. Autorka przekładu dr Katarzyna Woźniak jest wybitną znawczynią zarówno ostatniego okresu twórczości Grotowskiego, jak i jego relacji z teatrem włoskim.Znakomita i potrzebna w Polsce książka w świetnym i fachowym przekładzie!Dariusz Kosiński

Źródło tym cenniejsze, że jego autorem jest wybitny artysta włoski, tworzący teatr pozornie daleki od tego, nad czym pracował Grotowski, ale zarazem potrafiący zrozumieć i na własny sposób ... Przekład Katarzyna Woźniak, redakcja Renata Zając Wydawnictwo Pasaże, Kraków 2016. Książka Gabriela Vacisa Awareness.Dziesięć dni z Jerzym Grotowskim to jedno z najciekawszych źródeł dotyczących ostatniego okresu twórczości wielkiego polskiego artysty.

Źródło tym cenniejsze, że jego autorem jest wybitny artysta włoski, tworzący teatr ... Sprawdź niskie ceny i kup Awareness Dziesięć dni z Jerzym Grotowskim w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Dziesięć czterogodzinnych wykładów, które rozpoczęły się 25 lutego 1991 roku. Właściwie cała książka, z nielicznymi wyjątkami, jest relacją z tych unikatowych zajęć, ale nie tylko.

POWIĄZANE KSIĄŻKI