Tylko ateiści zostaną zbawieni

Tylko ateiści zostaną zbawieni - Jarosław Skurzyński | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jarosław Skurzyński
WYMIAR
8,25 MB
NAZWA PLIKU
Tylko ateiści zostaną zbawieni.pdf
ISBN
7758383073330

OPIS

Brak wiary nie czyni z człowieka amoralnego monstrum czyhającego na każdego wierzącego, aby zatruć go swoim hedonizmem i rozpasaniem (...)"Wyjątkowość tej publikacji polega na tym, że łączy osobiste doświadczenia obywatela polski z analizą tekstów Kościoła, praktykami Kościoła oraz jego medialnym wizerunkiem. Wszystko po to, aby obalić steereotyp, że osoba o ateistycznych poglądach jest gorsza, amoralna. Dlatego autor pod koniec rozwija własny system wartości oparty na wierności, sumieniu, wrażliwości i szacunku. Tekst ksiązki prowadzi nas przez kolejne punkty analizy tego jak wypowiada się Kościół oraz, że większość moralna, z jaką wierzący wypowiadają się o niewierzących, jest co najmniej nieuzasadniona.

Podobnie przypowieść o pszenicy i kąkolu. Bez wiary nie można podobać się Bogu.

Czyli nawet ateiści mogą być zbawieni. Z drugiej strony Pan Jezus powiedział: „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" (Mk 16, 16 BT). Brak wiary nie czyni z człowieka amoralnego monstrum czyhającego na każdego wierzącego, aby zatruć go swoim hedonizmem i rozpasaniem (...)" Z tego biblijnego cytatu wynika, że Bóg jest Zbawcą nie tylko wierzących, ale także niewierzących.

POWIĄZANE KSIĄŻKI