Potęga gór

Potęga gór - Krzysztof Mikucki | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Mikucki
WYMIAR
3,31 MB
NAZWA PLIKU
Potęga gór.pdf
ISBN
6140749152611

OPIS

POTĘGA GÓR - książka dla wszystkich, którzy kochają góry. To pierwszy tomik z serii CYTATY GÓR. Pięknie ilustrowana, pełna inspirujących górskich cytatów, do których warto wracać wielokrotnie. Idealna na prezent. Autor i wydawca dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników literatury górskiej, bywalców festiwali i imprez górskich. Seria będzie stanowiła niepowtarzalny pretekst do zbierania autografów sportretowanych gwiazd alpinizmu i stworzenia unikalnej kolekcji podpisów oraz dedykacji. - Blisko 500 złotych myśli największych tuzów wspinaczki z Polski (m. in. Kinga Baranowska, Jerzy Kukuczka, Wojtek Kurtyka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki) i ze świata (Kurt Diemberger, Lynn Hill, Alex Huber, Reinhold Messner, Simone Moro, Edurne Pasaban).- Cytaty wybrane z prawie 200 książek i artykułów.- 40 unikalnych, całostronicowych portretów największych gwiazd alpinizmu oraz wybitnychgórskich publicystów.- Pierwsza tego typu seria w Polsce!Praktykowany przeze mnie alpinizm jest owocem zakochania, prawdziwej pasji miłosnej isentymentu względem tego, co mnie wzrusza, pozwala szybować myślom i akceptować ryzyko,jakie pociąga za sobą moją miłość.Simone MoroPiękno gór, które jak sprawne pociągnięcie pędzla po palecie nerwów zacheca do twórczości.Sztuka jest ideą, za którą ani życia, ani losu nie szkoda. Trzeba tylko zdecydować się na tejjeden krok na granicy ryzyka, na granicy własnych możliwości... Na ten stopień wolnościosiągalny dla każdego, na który jednak nie każdy się decyduje.Denis UrubkoŻaden szczyt, na który się wspinam, nie jest celem sam w sobie, lecz etapem w mojejwędrówce przez życie.Anna LichotaGóry nie są i nie mogą być czymś banalnym i zwyczajnym. Wymagają szczególnej motywacji.Chcą być kochane i pożądane. Nie zaś konsumowane jak jakiś produkt.Anna SauvyWychodząc w góry, uruchamiamy nie tylko rozwagę, ale i odwagę. Przewaga „rozwagi”prowadzi do przesadnej lękliwości, do swoistego kunktatorstwa w ocenie własnychmożliwości. Przewaga „odwagi”prowadzi do brawury, do niepotrzebnego przekraczaniagranicy ryzyka. Całą sztuką jest połączenie tych dwóch elementów.Michał JagiełłoPrawdziwi alpiniści muszą być przede wszystkim twardzi, nie rezygnować w obliczutrudności, nie wyłamywać się łatwo. Muszą mieć naturalną potrzebę walki.Krzysztof Wielicki

Pięknie ilustrowana, pełna inspirujących górskich cytatów, do których warto wracać wielokrotnie. Potęga gór, niewielka rozmiarami książeczka zawiera prawie 500 cytatów, które są zilustrowane portretami portretami wspinaczy. Całość została podzielona na rozdziały - Marzenia, Motywacja, Wartość, Emocje, Strach, Doświadczenie, Walka, Szczyt, Przeznaczenie - i w każdym rozdziale dopasowano cytaty tematycznie. POTĘGA GÓR - książka dla wszystkich, którzy kochają góry.

To pierwszy tomik z serii CYTATY GÓR. Pięknie ilustrowana, pełna inspirujących górskich cytatów, do których warto wracać wielokrotnie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI