Liczba i syrena

Liczba i syrena - Quentin Meillassoux | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Quentin Meillassoux
WYMIAR
3,94 MB
NAZWA PLIKU
Liczba i syrena.pdf
ISBN
2530938570036

OPIS

Mallarmé uczyłby nas, że nowoczesność faktycznie wydała proroka, lecz zatartego; mesjasza, lecz w drodze hipotezy; Chrystusa, lecz konstelacyjnego. Skonstruowałby baśniowy kryształ niekonsystencji zawierający w swym środku syreni gest, widzialny w prześwitywaniu, niemożliwy i żywy, z którego on sam powstał i wciąż powstaje. W ten sposób poeta rozlałby „sakrę” własnej Fikcji każdemu czytelnikowi gotowemu karmić się mentalną hostią jego poszarpanych Stron. Wszystko to na gruncie ścisłego ateizmu,

2019 wydanie 1 . Quentin Meillassoux ISBN:9788365787200 - Książki - Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne - Filozofia.

Mallarmé uczyłby nas, że nowoczesność faktycznie wydała proroka, lecz zatartego; mesjasza, lecz w drodze hipotezy; Chrystusa, lecz konstelacyjnego. Sk, Liczba i syrena, Księgarnia PWN Gdańsk zaprasza Informacje o LICZBA I SYRENA.

POWIĄZANE KSIĄŻKI