Zwycięzca

Zwycięzca - Jerzy Żuławski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Żuławski
WYMIAR
3,67 MB
NAZWA PLIKU
Zwycięzca.pdf
ISBN
5092627007793

OPIS

Rękopis z Księżyca. Skarłowaciali potomkowie uczestników wyprawy na Księżyc stworzyli nową kulturę plemienną. Odkryli jednak i popadli w zależność od Szernów, ludu, który zamieszkiwał już wcześniej Księżyc. Potomkowie ludzi wierzą w powrót legendarnego Starego Człowieka, który stanie się dla nich Mesjaszem. Tymczasem na Księżyc przybywa kosmonauta Marek, wystrzelony z Ziemi w końcu XXIX wieku. Wspomaga Księżycanów nowoczesną bronią oraz próbuje zreformować ich społeczeństwo i wprowadzić zasady demokracji.

edycji telewizyjnego show „Must Be The Music". Na pomysł niezwykłego uczczenia święta babć i dziadków, wpadli przedstawiciele wrocławskiej Fundacji Veritas.

Jak poradzi sobie z nimi Billy? "Zwycięzca" w reżyserii Stephena Hopkinsa ("Predator 2") to wart uwagi film, w którym sprawnie udało się połączyć wątki sportowe z tymi znacznie poważniejszymi - dotyczącymi uprzedzeń rasowych. Oparty na faktach obraz przedstawia bowiem losy Jessego Owensa, utalentowanego biegacza, który znalazł się w amerykańskiej reprezentacji olimpijskiej 1936 roku. Zwycięzca.

POWIĄZANE KSIĄŻKI