Tragedie T 1

Tragedie T 1 - Sofokles | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sofokles
WYMIAR
11,19 MB
NAZWA PLIKU
Tragedie T 1.pdf
ISBN
9240424064860

OPIS

Tom zawiera najnowsze polskie przekłady i nowe opracowania czterech tragedii Sofoklesa dokonane przez Roberta R. Chodkowskiego, badacza antycznego teatru i tragedii greckiej, profesora zwyczajnego KUL. Sofokles (495-405 przed Chr.) jest przedstawicielem starożytnej tragedii greckiej w okresie jej szczytowego rozwoju. Sztuki Sofoklesa, już wówczas uznane za arcydzieła, zachowały nieprzemijającą wartość, a ich uniwersalna tematyka jest do dziś aktualna, mimo upływu niemal 2500 lat od ich powstania

W niedzielę po godzinie 12 w Dziwnowie auto osobowe wyjechało z ulicy Szosowej, przecinając prostopadłą ulicę Wybrzeże Kościuszkowskie, przyległy do niej parking i ... Tragedie Tom 1 - Tom zawiera najnowsze polskie przekłady i nowe opracowania czterech tragedii Sofoklesa dokonane przez Roberta R. Chodkowskiego, badacza antycznego teatru i tragedii greckiej, profesora zwyczajnego KUL.

Tap to unmute. If playback doesn't begin shortly, try restarting your device.

POWIĄZANE KSIĄŻKI