Marek Edelman. Życie do końca

Marek Edelman. Życie do końca - Krzysztof Brunetko | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Brunetko
WYMIAR
7,34 MB
NAZWA PLIKU
Marek Edelman. Życie do końca.pdf
ISBN
4465378183240

OPIS

Trzecie wydanie głośnej biografii Marka Edelmana przygotowane na 10. rocznicę śmierci bohatera. Biografia Marka Edelmana ukazała się w 2008 roku i okazała się wielkim sukcesem! Przetłumaczono ją na trzy języki obce (w tym hebrajski), a film, który autorzy zrealizowali na jej podstawie, objechał wiele festiwali na całym świecie. 19 kwietnia 2013 roku, w dniu 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim ukazało się drugie wydanie książki – poprawione i poszerzone o ekskluzywne materiały ( o ok. 200 stron). Wydanie to zawiera: sensacyjne, nieznane materiały podziemnej prasy Bundu z getta,• relacje z okupacji,• obszerny, nowy wybór mało znanych fotografii,• porażające zeznania ocalałych z zagłady i reportaże z getta,• nieznaną, rozrachunkową rozmowę bojowców ŻOB Kazika Ratajzera i Marka Edelmana,• opis ostatniego okresu życia Edelmana i dzieje jego spuścizny.

Życie do końca autorstwa Edelman Marek, Brunetko Krzysztof , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 53,99 zł . Przeczytaj recenzję Marek Edelman.

Ponieważ Edelman, pozostając w Europie po Holokauście, wyznaczył linię żydowskiego losu biegnącą równolegle do linii wyznaczonej przez syjonistów i założycieli Izraela. Dodaj do pakietu. Kup książkę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI