Szlacheckie gniazdo. Saga Polska

Szlacheckie gniazdo. Saga Polska - Monika Rzepiela | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Monika Rzepiela
WYMIAR
7,27 MB
NAZWA PLIKU
Szlacheckie gniazdo. Saga Polska.pdf
ISBN
7218506391579

OPIS

Ostatniego dnia 1776 roku na Pogórzu Karpackim przychodzą na świat dwie dziewczynki. Leontyna rodzi się w dostatnim szlacheckim dworze, a Marysia w ubogiej chłopskiej zagrodzie. Są mlecznymi siostrami. Mąż mamki jest ekonomem na dworze podczaszego.Pomimo różnic pochodzenia splot wydarzeń połączy panny ze sobą. Starszy brat Leontyny, dziedzic majątku, wyrusza w kilkuletnią podróż za granicę. Po powrocie do Pawłówki zakochuje się z wzajemnością w córce zarządcy, natomiast podczaszanka oddaje serce ubogiemu guwernerowi. Jednak złośliwy los rozdziela młodych. Jak mawia jeden z bohaterów powieści: „synogarlica nie dla wróbla, a magnackie córki nie dla drobnego szlachcica”.Codzienne życie osiemnastowiecznej szlachty i chłopów pańszczyźnianych przeplata się z bolesną historią Polski. Majątek odwiedza Tadeusz Kościuszko. Zbliża się rok 1792.

Wydawnictwo: Szara Godzina Data wydania: 2020-04-21 Kategoria: Obyczajowe ISBN: 978-83-66201-89-7 Liczba stron: 464 Tom 6 cyklu Saga Polska. Ocena: 5 (3 głosów) 5.00 3 KUP TERAZ oceń dodaj do biblioteczki przeczytaj ... Saga Polska.

Pomimo różnic pochodzenia splot wydarzeń połączy panny ze sobą. Starszy brat Leontyny, dziedzic majątku, wyrusza w kilkuletnią ... Napisz recenzję o produkcie: Szlacheckie gniazdo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI