Uzbekistan. Perła Jedwabnego Szlaku. Wydanie 1

Uzbekistan. Perła Jedwabnego Szlaku. Wydanie 1 - Magdalena Oczkowska-Janas | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Magdalena Oczkowska-Janas
WYMIAR
3,58 MB
NAZWA PLIKU
Uzbekistan. Perła Jedwabnego Szlaku. Wydanie 1.pdf
ISBN
8046663979458

OPIS

Uzbekistan to najbardziej znany i najczęściej odwiedzany przez turystów kraj Azji Środkowej, ucieleśniający romantyczne wyobrażenia o starożytnym Wschodzie i Jedwabnym Szlaku. Znajdziemy tu wspaniałe średniowieczne miasta słynące z bogato zdobionych meczetów, medres i karawanserajów, mauzolea miejscowych władców, pustynne twierdze, a także zabytki, muzea i inne pamiątki związane z okresem, gdy ziemie te pozostawały pod panowaniem carskiej Rosji i Związku Radzieckiego. Orientalna egzotyka, której odcienie zawdzięcza Uzbekistan rodzimym plemionom turkijskim - protoplastom Uzbeków, oraz kolejnym obecnym tu potęgom - Persom, Seleucydom, Arabom, Mongołom i in., przeplata się tu z siermiężną, wciąż silnie zakorzenioną rzeczywistością radziecką. Nasyceni obcowaniem z perłami architektury - skarbami Samarkandy, Buchary i Chiwy, chwilę odpoczynku znajdziemy w Górach Czatkalskich i innych przyrodniczych enklawach. Wyjątkowym przeżyciem będzie także spotkanie z pustynią Kyzył-kum, półwyschniętym Jeziorem Aralskim i bezkresnymi pustaciami płaskowyżu Ustiurt, gdzie dotrą tylko najwytrwalsi.Lubisz podróżować samodzielnie? Chciałbyś poznać historię, kulturę i przyrodnicze atrakcje odwiedzanych krajów, regionów i miast? Seria Bezdroża Classic powstała z myślą o Tobie! Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować wyjazd, stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży i zapewni pasjonującą lekturę także po powrocie!

Dzieci Jedwabny szlak - австралийско-chińsko-niemiecko-amerykański dramat, historia Reżyseria Roger Spottiswoode", którego premiera odbyła się 3 kwietnia 2008 roku. Film zdobył 1 027 749 dolarów w Stanach Zjednoczonych i 11 862 500 jenów w Chinach. Uzbekistan ceny produktów już od 11,31 zł Atrakcyjne ceny, opinie użytkowników Zobacz co oferujemy dla Ciebie i zamów na Ceneo! Ceneo - znajdź, porównaj, kup Szukaj Koszyk.

Dziś te perełki zaczynają przyciągać do Uzbekistanu coraz więcej turystów. Uzbekistan. Perła Jedwabnego Szlaku - Uzbekistan to najbardziej znany i najczęściej odwiedzany przez turystów kraj Azji Środkowej, ucieleśniający romantyczne wyobrażenia o starożytnym Wschodzie i Jedwabnym Szlaku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI