[OUTLET] Od dyktatury do demokracji. I z powrotem

[OUTLET] Od dyktatury do demokracji. I z powrotem - Marek Bartosik | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Bartosik
WYMIAR
5,62 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Od dyktatury do demokracji. I z powrotem.pdf
ISBN
6113492608756

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. Przespaliśmy demokrację. Wracamy do totalitaryzmuMało kto docenił PiS i Jarosława Kaczyńskiego jako geniusza destrukcji. Znakomicie potrafi burzyć. Chwała mu, że przyczynił się do demontażu PRL, ale tylko za to. Teraz chce, byśmy zapomnieli, że każda władza się demoralizuje, każda ostatecznie przegrywa. Tym szybciej, im szybciej przestają w niej działać niezależne sądy, media, organizacje obywatelskie. I nie sądzę, bym akurat tutaj demonizował politykę PiS. Wręcz przeciwnie - obawiam się, że nie dostrzegam całej jej przewrotności.Walczył z komunistami o demokrację przy Okrągłym Stole.Dziś o jej ocalenie w Polsce walczy z Jarosławem Kaczyńskim.Tworzył polskie prawo karne.Dziś mówi stanowcze NIE rządom bezprawia.O tym, jak nie został prezydentem, o tym, że walka o zagrożoną demokrację daje mu większego kopa niż rozrusznik, trochę o sobie i wiele o Polsce opowiada w szczerej rozmowie z Markiem Bartosikiem Andrzej Zoll, prawnik, profesor UJ, prezes Trybunału Konstytucyjnego, rzecznik praw obywatelskich, Kawaler Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Tym szybciej, im szybciej przestają w niej działać niezależne sądy, media ... Mowa o profesorze Andrzeju Zollu, który udzielił wywiadu- rzeki Markowi Bartosikowi. W ten sposób powstała książka o znamiennym tytule ,,Od dyktatury do demokracji i z powrotem", pozycja niezwykle ciekawa dla przedstawicieli kontrastowych obozów politycznych, ale i dla zwykłych ludzi, którzy do tej pory nie interesowali się polityką. Od dyktatury do demokracji I z powrotem; Od dyktatury do demokracji I z powrotem Marek Bartosik, Andrzej Zoll-5%.

Dorastałam w tych czasach. Książka Od dyktatury do demokracji. I z powrotem była dostepna w 12 z nich.

POWIĄZANE KSIĄŻKI