Dlaczego prawda jest piękna. O symetrii w matematyce i fizyce

Dlaczego prawda jest piękna. O symetrii w matematyce i fizyce - Ian Stewart | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ian Stewart
WYMIAR
10,84 MB
NAZWA PLIKU
Dlaczego prawda jest piękna. O symetrii w matematyce i fizyce.pdf
ISBN
8283373233849

OPIS

W początkach XIX w. Évariste Galois zrewolucjonizował matematykę. Stworzył język pozwalający opisać symetrię struktur matematycznych oraz jej konsekwencje.Ten język, znany jako teoria grup, wykorzystuje dziś matematyka czysta i stosowana do opisu powstawania wzorców struktury w naturze. Symetria odgrywa także kluczową rolę w kwantowym świecie rzeczy bardzo małych i relatywistycznym świecie rzeczy bardzo dużych. Może się przyczynić do powstania długo poszukiwanej „teorii wszystkiego”, matematycznej unifikacji tych dwóch gałęzi współczesnej fizyki. Wszystko to zapoczątkowało proste pytanie dotyczące rozwiązań równań matematycznych – poszukiwania w algebrze „nieznanej” liczby na podstawie kilku matematycznych wskazówek.Światowej sławy matematyk Ian Stewart opowiada historię ekscentrycznych i niekiedy tragicznych geniuszy, dzięki którym symetria urosła do jednej z najważniejszych idei współczesnej nauki. Pokazuje, że głęboko w samym centrum teorii względności, mechaniki kwantowej i teorii strun leży ukryte pojęcie symetrii.

O symetrii w matematyce i fizyce (E-book) - Ceny już od 21,99 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 6 sklepach. Zobacz inne E-historia i literatura faktu, najtańsze i W książce "Dlaczego prawda jest piękna" Stewart przedstawia historię algebry, omawiając kolejne kamienie milowe w rozwoju tej dziedziny.

Wypróbuj 7 dni za darmo lub kup teraz do -50%! Dlaczego prawda jest piękna. O symetrii w matematyce i fizyce (E-book) - Ceny już od 21,99 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 6 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI