Java EE 8. Wzorce projektowe i najlepsze praktyki

Java EE 8. Wzorce projektowe i najlepsze praktyki Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
7,22 MB
NAZWA PLIKU
Java EE 8. Wzorce projektowe i najlepsze praktyki.pdf
ISBN
2171834386477

OPIS

Od profesjonalnych systemów informatycznych wymaga się wysokiej dostępności usług, łatwego wprowadzania niezbędnych zmian, skalowalności i możliwości przetworzenia ogromnej ilości danych. Java EE 8 znakomicie nadaje się do tworzenia aplikacji spełniających te wyśrubowane kryteria. Poza tym Java to język wieloplatformowy, jej kod jest otwarty, została dobrze przetestowana, a doświadczenie i wsparcie społeczności użytkowników okazują się nie do przecenienia. Wszechstronność i popularność Javy ma też mroczną stronę - programiści bardzo często muszą rozwiązywać istotne problemy, które zwykle dotyczą integracji usług, wysokiej dostępności i odporności systemu na błędy. Rozwiązaniem pozwalającym uniknąć wielu z tych kłopotów jest zastosowanie odpowiednich wzorców projektowych i przestrzeganie dobrych praktyk.To książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą tworzyć aplikacje biznesowe z użyciem wzorców projektowych, wzorców biznesowych i najlepszych praktyk. Zawiera wyjaśnienie podstawowych koncepcji Javy EE 8, opis jej warstw oraz omówienie najlepszych praktyk tworzenia aplikacji biznesowych. Przedstawia zasady łączenia wzorców projektowych i wzorców biznesowych w Javie EE 8, a także techniki optymalizacji rozwiązań z wykorzystaniem programowania aspektowego, programowania reaktywnego i mikrousług. Opisano tu szereg wzorców: integracyjne, reaktywne, bezpieczeństwa, wdrażania i operacyjne. Zaprezentowano również projekt MicroProfile, przydatny do tworzenia aplikacji dla architektury mikrousług.W książce między innymi:korzyści ze stosowania wzorców projektowychwzorce warstw prezentacji i biznesowejwzorce dla aplikacji działających w chmurzeimplementacja wzorca SSOwzorce związane ze skalowalnością, z wydajnością i zarządzaniem aplikacjąJava EE 8: zestaw świetnych narzędzi dla zawodowca!

Do końca dnia (24.10.2019) za 28,50 zł Helion oferuje codziennie inny ebook o 30% taniej. Ebook Java EE 8.

Podstawowe wzorce projektowe rodowiska Java 24 Wzorzec projektowy Singleton 24 Wzorzec projektowy Fabryka abstrakcyjna 25 Wzorzec projektowy Fasada 26 Wzorzec projektowy Iterator 27 Szanowny kliencie używamy cookies w celu świadczenia usług. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI