Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie

Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie - Katarzyna Droga | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Droga
WYMIAR
5,30 MB
NAZWA PLIKU
Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie.pdf
ISBN
2718653153490

OPIS

Porywająca opowieść o córce kolejarza, która została polską Gretą Garbo. I o tym, że szczęście nie uśmiecha się tylko raz.Wyszła na scenę wystraszona, blada. Muzyka gruchnęła, ale ona nie mogła wydobyć z siebie głosu. Wybiegła za kulisy z płaczem, wśród drwin i gwizdów. Koleżanki patrzyły z nieskrywaną satysfakcją. Co jej pozostało? Wrócić do obskurnej kamienicy na Woli i zostać krawcową jak matka? A może udowodnić światu, że klęska poprzedza wielki sukces?Gdy dziesięć lat później jechała przez Warszawę własnym luksusowym chevroletem, ścigały ją zachwycone spojrzenia i szepty: „To Ordonka!”. Mężczyźni za nią szaleli, a kobiety czesały się i ubierały tak jak ona. To dla niej hrabia Michał Tyszkiewicz popełnił mezalians, którego rodzina nigdy mu nie wybaczyła. A Hanka kochała mocno, odważnie, całym sercem - ale tylko na chwilę.Katarzyna Droga zabiera czytelnika we wspaniałą podróż w szalone lata dwudzieste, w świat szarmanckich mężczyzn i kobiet równie pięknych, co bezwzględnych.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Pierwsza powieść o Ordonównie Recenzuje: Adrianna Michalewska. Kim była chudziutka szesnastolatka, ukrywająca się za kulisami znanego warszawskiego kabaretu Sfinks? Maria Pietrusińska, córka kolejarza z ulicy Żelaznej.

I o tym, że szczęście nie uśmiecha się tylko raz. Wyszła na scenę wystraszona, blada.

POWIĄZANE KSIĄŻKI