Teguila

Teguila - Krzysztof Varga | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Varga
WYMIAR
7,35 MB
NAZWA PLIKU
Teguila.pdf
ISBN
4276577375824

OPIS

Ta z pozoru niepoważna książka jest w istocie bardzo poważna. Można ją określić mianem "prozy funeralnej": tragikomiczny monolog narratora rozbrzmiewa na cmentarzu nad niesioną przez niego trumną przyjaciela, a zarazem perkusisty zespołu, którego jest liderem. Jest to monolog o przyjaźni, muzyce, współczesnym świecie i - jak zwykle u Krzysztofa Vargi - przemijaniu i śmierci. Varga jest mistrzem w portretowaniu naszych zwariowanych czasów, z ich dziwactwami i głębokimi lękami.Tequila została książką-finalistką Nagrody Literackiej NIKE 2002; adaptację teatralną Tequili wystawił Teatr Wybrzeże - premiera odbyła się w czerwcu 2003 roku."Tequila to jedna z najgorętszych książek ostatnich lat. Pierwsza udana transmisja młodzieżowego idiomu do polskiej prozy. Dawno nie zdarzyło mi się, żebym - czytając książkę - ciągle słyszał żywy ludzki głos".Michał Cichy, "Gazeta Wyborcza""Monolog narratora Tequili został wyśmienicie wystylizowany. Varga umyślił to sobie tak, iż jedynie język bohaterów funkcjonujących w zakłamanej rzeczywistości powinien być autentyczny, czyli odznaczać się niesztuczną sztucznością. Idzie o to, że mowa ta - paradoksalnie prawdziwa - jest również spreparowana (zlepek młodzieżowych żargonów z dużą domieszką anglicyzmów), ale zarazem nosi znamiona autentyku".Dariusz Nowacki, "Nowe książki"

Napój przelać do szklanki, a następnie wlać delikatnie grenadinę (najlepiej wlewać po odwróconej łyżce). Zespół Muzyczny TEQUILA powstał w roku 2002. Tworzą go zaprzyjaźnieni od lat muzycy.

Po tym zdarzeniu departament przenosi go na jakiś czas do... Pliki użytkownika TequilaTeam • ♫ OGŁOSZENIA, ♫ Propozycje • Hasło nowe.png Tequila to wódka meksykańska otrzymywana z agawy, dobrze komponuje się ze słodkimi owocami i sokami . Przepis na Tequila Sunrise .

POWIĄZANE KSIĄŻKI