Klejnoty w dawnej Polsce

Klejnoty w dawnej Polsce - Dariusz Nowacki | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dariusz Nowacki
WYMIAR
10,17 MB
NAZWA PLIKU
Klejnoty w dawnej Polsce.pdf
ISBN
5691044829831

OPIS

Pokolenia naszych przodków przywiązywały szczególną uwagę do precjozów, które towarzyszyły om od narodzin do ostatnich chwil na ziemi. Były to m.in. amulety chroniące niemowlęta od chorób i "złego oka", prezenty zaręczynowe, sentymentalne dary dla najbliższych, wrota, jak również biżuteria, a także insygnia i klejnoty królewskie. Sprowadzane często z odległych, znakomitych ośrodków jubilerstwa stanowiły widomy znak statusu społecznego oraz najcenniejszą pozycję w szkatule i spadku.Album ten, prezentujący wyjątkowe - zazwyczaj mało znane - dzieła sztuki wraz z ich historycznym kontekstem, jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem edytorskim. Jego atutem są znakomite fotografie, zwłaszcza te przedstawiające detale miniaturowych zabytków, niedostępnych na co dzień dla szerokiej publiczności.

Przeczytaj recenzję Klejnoty w dawnej Polsce. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Klejnoty w dawnej Polsce ; Skip to the end of the images gallery.

zwiń ... Kup teraz na Allegro.pl za 49,90 zł - KLEJNOTY W DAWNEJ POLSCE / PRZECENA - 80 pln/ WAWA z miasta Warszawa. Stan: nowy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI