Trzeba by jeszcze powiedzieć. Z Archiwum Społecznego Śródki. Część 2

Trzeba by jeszcze powiedzieć. Z Archiwum Społecznego Śródki. Część 2 - praca zbiorowa | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
6,53 MB
NAZWA PLIKU
Trzeba by jeszcze powiedzieć. Z Archiwum Społecznego Śródki. Część 2.pdf
ISBN
2170460505674

OPIS

Kontynuacja wyjątkowej publikacji, która ukazała się pod takim samym tytułem w 2016 r. To dokument będący pokłosiem projektu realizowanego przez CTK Trakt. Sąsiedzi mieszkańców Śródki z nowoczesnego budynku Bramy Poznania postanowili porozmawiać z dawnymi i obecnymi śródczanami, spisać ich wspomnienia i opublikować wraz ze zdjęciami z domowych archiwów. Wszystko, by ocalić pamięć o dawnym miasteczku, specyficznej enklawie na peryferiach dawnego Poznania, a dzisiaj - dzięki inicjatywom społecznym i działalności funkcjonujących tu instytucji - dzielnicy odzyskującej dawny urok.

To dokument będący pokłosiem projektu realizowanego przez CTK Trakt. Sąsiedzi mieszkańców Śródki z nowoczesnego budynku Bramy Poznania postanowili porozmawiać z dawnymi i obecnymi śródczanami, spisać ich wspomnienia i opublikować wraz ze zdjęciami z domowych archiwów.

akta osobowe pracowników magistratu, dawne druki meldunkowe i dokumenty m.in. z wydziałów: architektury, skarbu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Zarządu Zieleni Miejskiej. Własne archiwa prowadziły instytucje kościelne i osoby prywatne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI