Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego

Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego - Iwona Grabska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iwona Grabska
WYMIAR
12,6 MB
NAZWA PLIKU
Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego.pdf
ISBN
1385228088918

OPIS

Publikacja o charakterze albumowym, która wykorzystuje fakt, że inspiracją dla wielu tekstów Jacka Kaczmarskiego były dzieła sztuki. Książka zawiera 32 wiersze Kaczmarskiego oraz odpowiadające im reprodukcje dzieł malarstwa polskiego i obcego. Towarzyszą im komentarze historyczno-plastyczne, ukazujące pierwotny kontekst poszczególnych obrazów i analizujące ich symbolikę, a także komentarze literackie, odnoszące się do wierszy Kaczmarskiego, ich wymowy i okoliczności powstania.

Celami Konkursu, realizowanego w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, są: TEATR Wielką pasją Jacka Kaczmarskiego - jednego z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej - była sztuka. Zamiarem twórców spektaklu „ Jacek Kaczmarski - lekcja historii" w reżyserii Jacka Bończyka jest przypomnienie utworów na stałe wrośniętych w polską kulturę.

Książka składa się z trzech rozdziałów: malarstwo obce, malarstwo polskie, oraz epilog. Każdy z nich, podzielony jest na podrozdziały, które wyznaczają wiersze autorstwa Kaczmarskiego. Myślę więc, że „Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego" jest lekturą godną polecenia przede wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają poznawać twórczość poety, gdyż znajdą oni interesujące omówienie wielu istotnych utworów - zarówno wczesnych, jak i tych stworzonych niedługo przed śmiercią Jacka Kaczmarskiego. Jacek Kaczmarski - Lekcja historii klasycznej - tekst piosenki, tłumaczenie piosenki i teledysk.

POWIĄZANE KSIĄŻKI