Święty Jur

Święty Jur - Jan Zachariasiewicz | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Zachariasiewicz
WYMIAR
4,20 MB
NAZWA PLIKU
Święty Jur.pdf
ISBN
1223138058092

OPIS

Znakomita powieść z wartką akcją poruszająca najważniejsze problemy społeczeństwa Galicji w czasach współczesnych Zachariasiewiczowi. Mamy tu zarysowany konflikt wsi z dworem, umiejętnie podsycany przez władze austriackie dla spacyfikowania niepodległościowych dążeń Polaków. Autor przedstawia budzenie się narodowych dążeń Rusinów, znajdujących poparcie w Wiedniu zgodnie z maksymą divide et impera, aby wzbudzać wzajemną niechęć do siebie poszczególnych narodów zamieszkujących galicję iw ten sposób łatwiej utrzymywać je w posłuszeństwie. Zwraca także uwagę na to, jak kwestia rusińska może się wyrodzić i do jakich tragicznych konsekwencji doprowadzić. Zachariasiewicz niejako proroczo przewiduje tu pogromy i bratobójcze walki na tle narodowościowym, do jakich doszło w Galicji w latach 1918-1919 i w latach czterdziestych dwudziestego wieku. Wątki romansowe i gryząca ironia oraz sprawnie poprowadzona akcja sprawiają, że powieść tę czyta się jednym tchem.

litrów) dobrego wina. Uzyskał herb, w którym widnieje Św. Tuż obok Bratysławy leży ŚWIĘTY JUR (SVÄTÝ JUR), starodawne miasteczko z ponad 700 - letnią tradycją winiarską..

Zachariasiewicz rozpoczął naukę w gimnazjum w Przemyślu. Znakomita powieść z wartką akcją poruszająca najważniejsze problemy społeczeństwa Galicji w czasach współczesnych Zachariasiewiczowi. Mamy tu zarysowany konflikt wsi z dworem, umiejętnie podsycany przez władze ... Jan Zachariasiewicz „Święty Jur" Przedstawiamy znakomitą powieść z wartką akcją, poruszającą najważniejsze problemy społeczeństwa ... Święty Jur ; Skip to the end of the images gallery.

POWIĄZANE KSIĄŻKI