Drwal

Drwal - Michał Witkowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michał Witkowski
WYMIAR
7,84 MB
NAZWA PLIKU
Drwal.pdf
ISBN
3927738097920

OPIS

Nowe, uzupełnione wydanie bestsellerowego kryminału!Zmęczony warszawskim światkiem literat Michał wyjeżdża do leśniczówki w wyludnionych poza sezonem Międzyzdrojach. Z walizką na kółkach, ciężkim laptopem i strojami nieprzydatnymi w lesie jedzie odwiedzić Roberta, którego właściwie nie zna. Ma nadzieję, że przy okazji w spokoju zacznie pracę nad kryminałem. Niestety, mroczna przeszłość leśniczówki i jej właściciela, tytułowego Drwala, sprawia, że kryminałem staje się samo życie pisarza, a dawne, skrywane tajemnice domagają się ujawnienia.Michał Witkowski, jeden z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy, stworzył kryminał przekorny, autoironiczny, pełen groteski i czarnego humoru. Drwal to powieść-fenomen, jeden z tych nielicznych przypadków literatury z wyższej półki, który nie tylko zyskał aprobatę krytyki, ale i zachwycił setki tysięcy czytelników. Przetłumaczony na wiele języków, został nominowany do LITERACKIEJ NAGRODY NIKE oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.GDYBY FEDERICO FELLINI NAKRĘCIŁ DOM ZŁY, DOSTALIBYŚMY WŁAŚNIE DRWALA.Drwal to jedna z najlepszych obok Lubiewa książek Witkowskiego. Lekko poprowadzona, z dopracowaną (choć zawikłaną) intrygą kryminalną, rozmaitymi literackimi odniesieniami, pełna humoru i - co najważniejsze - autoironiczna.Justyna Sobolewska, „Polityka”Witkowski z jednej strony serwuje nam kryminał z trupem pięknej kobiety w tle, z drugiej autoironicznie nawiązuje do swojej najgłośniejszej powieści Lubiewo. Sięga też po Gombrowicza (język, klimat), Prousta (wspomnienia). (…) Napisał powieść o dojrzałości, jej braku, smutku i poszukiwaniu miłości.Piotr Kępiński, „Newsweek”

Dostęp online na komputerze, tablecie i smartfonie. Drwal przegrał pojedynek przez TKO na cztery sekundy przed końcowym gongiem. 23 stycznia 2020 dodał post na Facebooku w sprawie swojego powrotu do MMA.

z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych. Drwal (2011) - Pomiędzy wielkim bezkresnym oceanem otoczonym ogromnym klifem a lasem sięgającym aż po horyzont, żyje ojciec z małym synkiem. Mężczyzna jest drwalem, synek natomiast jest szczęśliwym z... Oglądaj wszystkie odcinki online Drwale - Odcinek 1 na Ipla.tv kiedy chcesz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI