Ciemna jadalnia, balkon i inne niezwykłe opowieści

Ciemna jadalnia, balkon i inne niezwykłe opowieści Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
9,59 MB
NAZWA PLIKU
Ciemna jadalnia, balkon i inne niezwykłe opowieści.pdf
ISBN
3549770260331

OPIS

Felisberto Hernández, urugwajski prozaik, którego twórczość inspirowała wielkich autorów literatury światowej, był zawodowym pianistą. Miało to ogromne znaczenie dla pisarstwa Hernándeza: jego podstawą uczynił zasady kompozycji muzycznej. Stąd ogromna rola rytmu w tej prozie, szczególny układ słów.W Polsce dotąd Hernández pozostawał niemal całkowicie nieznany, na świecie ma sporą grupę czytelników, co i rusz ukazują się antologie jego krótkich utworów.Najczęściej występujące w twórczości Urugwajczyka słowo to "tajemnica". Cały świat był dla autora niezwykły i tajemniczy, przeniknięty aurą oniryzmu, w pewien sposób niespójny; Hernández uważał, że rzeczywistość, nieskończona i ciągle zmienna, jest niepoznawalna dla człowieka. Opowiadania pomieszczone w prezentowanej antologii - a wydaje się, że zostały tu zebrane niemal wszystkie najlepsze utwory Hernándeza - doskonale oddają tę niepokojącą wizję świata. Brak tu ważnych wydarzeń, wszystko rozgrywa się w codziennej zwyczajności, w niej bowiem pisarz dostrzegał niezwykłość. To szczególne spojrzenie na świat, które każe autorowi przypisywać przedmiotom człowieczą naturę, ludziom zaś zaskakujące cechy, jest siłą prozy Felisberta Hernándeza. Zaciera się tu granica między snem a jawą, między człowiekiem a przedmiotem; proza Hernándeza odkrywa cudowność w codzienności, nieustannie dziwi się światu. To prawdziwie ożywcza, fascynująca wyprawa w głąb wyobraźni.

... Napisz recenzję o produkcie: Ciemna jadalnia, balkon i inne niezwykłe opowieści Twoja ocena.

Odbiór tylko osobisty Błażejewo Informacje o Ciemna jadalnia balkon i inne niezwykłe opowieści - 8609338317 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-11-14 - cena 39 zł Ciemna jadalnia balkon i inne niezwykłe opowieści - Felisberto Hernández, urugwajski prozaik, którego twórczość inspirowała wielkich autorów literatury światowej, był zawodowym pianistą.

POWIĄZANE KSIĄŻKI