Chochoły

Chochoły - Wit Szostak | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wit Szostak
WYMIAR
4,63 MB
NAZWA PLIKU
Chochoły.pdf
ISBN
9661315088420

OPIS

Wit SzostakChochołyO rodzinie.O Krakowie.O PolsceHistoria wielopokoleniowej krakowskiej rodziny Chochołów, zamieszkującej kamienicę po przodkach, z kaplicą na strychu i katakumbami w piwnicach, jest tylko pretekstem do opowieści o polskiej tożsamości. Chochoły to nastrojowa, piękna proza o rodzinie, o Krakowie, ale również o polskiej tradycji i obrzędach. To zaproszenie do dekonstrukcji naszych narodowych mitów.

sens dosłowny. postać fantastyczna w dramacie; wiecheć słomy, okrywający różę w ogrodzie przed bronowicką chatą, w kórej odbywa się wesele, chroniący od zimna, zapewniający bezpieczne przezimowanie, spokojną wegetację.

Pod koniec 1898 roku namalował „Pałuby na Plantach tańczące krakowskich" obraz, który obecnie znamy pod tytułem „Chochoły", a który jest nokturnem pokazującym miejski pejzaż o zmroku, opuszczony i pełen tajemniczego nastroju. Chochoł rzuca czar na zebranych, budzą się w nich ukryte uczucia. Uosobienia utajnionych pragnień.

POWIĄZANE KSIĄŻKI