Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos

Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos - Tom Wolfe | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tom Wolfe
WYMIAR
11,11 MB
NAZWA PLIKU
Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos.pdf
ISBN
2444916380523

OPIS

KSIĄŻKA, KTÓRA ZREWOLUCJONIZOWAŁA AMERYKAŃSKI REPORTAŻOpowieść o początkach programów kosmicznych i o powstaniu NASA.O najlepszych pilotach, którzy mieli w sobie to coś: graniczący z szaleństwem głód życia. I o kraju kowbojów, w którym to coś pozwalało sięgać gwiazd.Kiedy Rosjanie w październiku 1957 roku wprowadzili na orbitę Sputnika 1, pierwszego sztucznego satelitę, w USA wybuchła panika. Amerykanie sądzili, że następnym krokiem ZSRR będzie wystrzelenie w kosmos platform orbitalnych, z których Sowieci zaczną zrzucać na przeciwników bomby wodorowe. Rozpoczął się wyścig kosmiczny i żeby wyjść na prowadzenie, Stany Zjednoczone musiały wystrzelić na orbitę człowieka, a potem bezpiecznie sprowadzić go na Ziemię.Adrenalina, testosteron i codzienne przesuwanie granic możliwości – to wszystko pojawia się w dynamicznie opisanej historii amerykańskich pilotów doświadczalnych i pierwszych astronautów. Pozycja do pochłonięcia w jeden wieczór. Polecam!Radek Kosarzycki, Pulskosmosu.plNajlepsi to nie tylko fantastycznie napisany dokument o odwadze, ryzyku i chłodnej kalkulacji, ale też zapis epoki wypraw, za którymi tęsknimy od ponad 40 lat. Książka Toma Wolfe jest inspiracją dla współczesnych astronautów i mam nadzieję, że ci, którzy przeczytają ją teraz, za kilkanaście lat staną znowu na Księżycu, a potem na Marsie. Bo to opowieść, która naprawdę potrafi motywować.Piotr Stanisławski, Crazynauka.plTOM WOLFE (2 III 1931 - 14 V 2018 ), czołowy amerykański reporter, twórca Nowego Dziennikarstwa, latami czekał na literacką opowieść o tych pierwszych astronautach oraz ich żonach – ludziach, którzy jak żadni inni wcielali ducha swoich czasów. Wreszcie napisał ją sam. Prawie 30 lat od premiery jego książka pozostaje bodaj najbardziej klasyczną pozycją amerykańskiego reportażu.

Tytuł: Najlepsi. Kowboje którzy polecieli w kosmos Autor: Wolfe Tom Wydawnictwo: Agora ISBN: 9788326826467 Język oryginału: angielski Tłumacz: Kraśko Jan Języki: polski Rok wydania: 2018 Ilość stron: 512 Format: 13.5x21.0cm Oprawa: miękka ze skrzydełkami Waga: 0 ... Najlepsi.

6 czerwca, nakładem wydawnictwa Agora, ukazało się jej nowe wydanie zatytułowane "Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos".

POWIĄZANE KSIĄŻKI