Lwów. Travelbook. Wydanie 2

Lwów. Travelbook. Wydanie 2 - Aleksander Strojny | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aleksander Strojny
WYMIAR
10,48 MB
NAZWA PLIKU
Lwów. Travelbook. Wydanie 2.pdf
ISBN
5436457935054

OPIS

Lwów to miasto pogranicza. W jego wyglądzie odbijają się bogata kultura, trudna historia i tradycje kilku religii. Trzy katedry - łacińska, ormiańska i greckokatolicka, a także prawosławna cerkiew Wołoska są najbardziej czytelnymi dowodami współżycia kilku narodów zamieszkujących to miasto. Zwiedzanie stolicy Ukrainy zachodniej to wędrówka przez liczne epoki i style architektoniczne - od pozostałości staroruskich do budowli nowoczesnych, od gotyku po socrealizm. Dla Polaków największe znaczenie mają cmentarze: Łyczakowski i Orląt, na których spoczywają wybitni obywatele Rzeczypospolitej.Miasto na styku Zachodu i OrientuŚredniowieczne śródmieściePerły architektury renesansu, baroku i klasycyzmuLiczne polonikaHistoryczne miasta w okolicach Lwowa

Wydanie 2 Szczegóły Kategoria: Podróże. Lwów to miasto pogranicza.

Trzy katedry - łacińska, ormiańska i greckokatolicka, a t Travelbook - Lwów (Aleksander Strojny). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Lwów Travelbook Wydanie 1 - od 15,63 zł, porównanie cen w 3 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI