Judasz

Judasz - Mad Dog | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mad Dog
WYMIAR
3,54 MB
NAZWA PLIKU
Judasz.pdf
ISBN
5532498880488

OPIS

Żadna opowieść nie obejdzie się bez winowajcy.Judasz Iskariota – akolita, obłudnik, winowajca – jest jedną z najtragiczniejszych postaci w Biblii. Ale gdyby nie on, historia Jezusa - historia, której Judasz był niewolnikiem, jeszcze zanim się narodził - nie wybrzmiałaby z taką siłą. Religia oparta na odkupieniu i przebaczeniu wymagała poświęcenia jednego człowieka za wszystkich. I tym człowiekiem nie był Jezus.Ta napisana przez Jeffa Lovenessa, nominowanego do Emmy i nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, i zilustrowana przez Jakuba Rebelkę (autora rysunków do m.in. „Miasta psów”) historia jest porywającą odyseją, w trakcie której Judasz wędruje przez bezmiar piekła, doświadczając zgryzot i usiłując odnaleźć swoje miejsce w najwspanialszej historii, jaka kiedykolwiek została opowiedziana."Jakub Rebelka to szalony geniusz. W jego rysunkach dużo się dzieje, a zarazem każdy z nich jest na swój sposób kojący i urzeka pięknem. Jak on to, u diabła, robi?"Mike Mignola, twórca "Hellboya"

Założenie to potwierdzałoby inne, etymologiczne wyjaśnienie jego „nazwiska": Judasz mógł być członkiem żydowskiej sekty sikkarian o silnych ambicjach politycznych. Judasz to nic innego jak patron ludzi wiary judaszowej,ateistów,jak również pierwszy konfident i grecki bóg saomobójców.Znane modlitwy to np daj mi odwagę to skocze,psalm huk mi z dupy daj oraz przyśpiewka frajerów daj zarobić dukata potem j sznur i gałęzie Judasz wierzył, że w momencie grożącego Mu aresztowania, Jezus objawi swoją moc i wznieci powstanie żydowskie. Rozpocznie się więc wreszcie triumfalny pochód po władzę, wypędzeni zostaną Rzymianie, ukarani skorumpowani przedstawiciele kasty kapłańskiej, a Mesjasz zasiądzie na tronie Izraela, przywracając dawną świetność ... Judasz na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

Zdrajca, samobójca, oszust, złodziej - ktoś, na kogo patrzy się z pogardą, a słowa „idź Judaszu!" mówią wprost: zawiodłem się na tobie tak, że nie chcę cię znać. „Judasz" to niezła książka, która we mnie pozostawiła jednak spory niedosyt. Z jednej strony dostajemy interesujące rozważania (o istocie pojęcia „zdrada"), a z drugiej - marną i pretensjonalną fabułę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI