Zwycięstwo

Zwycięstwo - Joseph Conrad | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Conrad
WYMIAR
7,82 MB
NAZWA PLIKU
Zwycięstwo.pdf
ISBN
7926335472924

OPIS

Joseph Conrad, a właściwie Teodor Józef Konrad Nałęcz-Korzeniowski (1857-1924) to bodaj najsłynniejszy w świecie polski pisarz. Tyle że to przecież pisarz angielski. W wieku 16 lat wyjechał z Polski. Najpierw trafił do Marsylii, został marynarzem, pływał do Indii, na Malaje, odwiedził zarówno afrykańskie Kongo, jak i Australię; prowadził burzliwe, pełne przygód życie.W roku 1894 porzucił morze i ostatecznie zajął się pisarstwem. Napisał kilkanaście książek i… zrewolucjonizował literaturę. Łączył awanturnicze wątki z głęboką analizą psychologiczną, odkrywając w ludzkiej naturze głębokie pokłady mroku. Do jego najsłynniejszych dzieł należą Jądro ciemności, Tajny agent, Lord Jim, Nostromo, Złota strzała i właśnie Zwycięstwo.

Legia Warszawa zaliczyła w starciu z Nafciarzami jedenaste zwycięstwo w sezonie. Pyrrusowe zwycięstwo separatystów. Katalonia jest nimi zmęczona.

Ze względu na obostrzenia nowe terminy z Gwiazdkowa niespodzianka zostaną rozłożone w czasie, pierwszy termin 24 stycznia g ... Zwycięstwo na zakończenie. fot.

POWIĄZANE KSIĄŻKI