Rzuceni w stepy Kazachstanu

Rzuceni w stepy Kazachstanu - Bohdan Rudawiec | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bohdan Rudawiec
WYMIAR
6,19 MB
NAZWA PLIKU
Rzuceni w stepy Kazachstanu.pdf
ISBN
6029938701344

OPIS

Bohdan Rudawiec i Halina Łupinowicz wraz z matką Anną Rudawcową, poetką, zostali wywiezieni 13 kwietnia 1940 roku przez władze sowieckie z Grodna na Syberię. Ustabilizowane, spokojne życie rodziny Rudawców, tak jak tysięcy Polaków, zostało brutalnie zrujnowane przez sowieckiego okupanta. Dzieci, mające w momencie wywózki na Sybir 14 (córka) i 6 lat (syn), nie wiedziały, że ich dziecięce problemy staną się już wkrótce problemami na miarę dorosłego człowieka. Rodzinne korzenie, aresztowanie ojca, sybirska tułaczka – to wszystko w skrócie i łagodnym tonie ukazane zostało z perspektywy czasu przez dorosłe już osoby. Opisane tu przeżycia, które najbardziej wryły się w pamięć i odcisnęły swoje piętno, powracają we wspomnieniach.

wydanie: Warszawa, 2018. e-book (EPUB, MOBI) Właśnie zrecenzowałem Rzuceni w stepy Kazachstanu.

Darmowy transport od 159 zł. Przekonaj się sam! Północne obrzeże Kazachstanu leży w strefie lasostepu - na czarnoziemach spotyka się tu zagajniki brzozowo-osikowe, a na piaskach - sosnowe.

POWIĄZANE KSIĄŻKI