Systemy reaktywne. Wzorce projektowe i ich stosowanie

Systemy reaktywne. Wzorce projektowe i ich stosowanie - Brian Hanafee | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Brian Hanafee
WYMIAR
11,29 MB
NAZWA PLIKU
Systemy reaktywne. Wzorce projektowe i ich stosowanie.pdf
ISBN
5725396936970

OPIS

Systemy reaktywne. Wzorce projektowe i ich stosowanieUznane duże aplikacje internetowe, takie jak portale społecznościowe, systemy bankowe czy handlowe, działają szybko i niezawodnie. Muszą radzić sobie nawet wtedy, gdy ich niektóre części ulegną awarii. Nie mogą zawieść, gdy będzie z nich korzystać większa liczba użytkowników niż zwykle. Naturalnie, muszą być odporne na różne zagrożenia, a oprócz tego skalowalne i łatwe w rozbudowie. Tym i wielu innym wymaganiom odpowiadają systemy responsywne — które bez względu na okoliczności sprawnie przetwarzają dane wprowadzane przez użytkowników. Pomyślne wdrożenie systemu reaktywnego wymaga jednak nieco innego spojrzenia na tworzenie oprogramowania.Niniejsza książka jest wyczerpującym wprowadzeniem do implementacji systemów reaktywnych. Opisano tu filozofię programowania reaktywnego, zasady projektowania aplikacji, wzorce projektowe i ich zastosowanie. Szczegółowo wyjaśniono, jakie problemy można rozwiązywać w ten sposób, a podane przykłady opatrzono pełnymi kodami źródłowymi. Bazując na postulatach Manifestu reaktywnego, przedstawiono metodykę budowy architektury modułowej, zasady tworzenia komunikatów, które sterują tą architekturą, opisano też potrzebne narzędzia i sposób ich wykorzystania. Nie zabrakło informacji o dobrych praktykach programowania i testowaniu aplikacji.Najważniejsze zagadnienia:manifest reaktywny i jego postulatyhierarchia modułów i przepływy danychprogramowanie funkcyjne i reaktywneobsługa awariiwzorce projektowe i ich stosowanieSystemy reaktywne — odpowiedź na wyzwania naszych czasów!Dr Roland Kuhn jest ekspertem w dziedzinie rozproszonych systemów obliczeniowych. Obronił doktorat w instytucie CERN w Szwajcarii. Później pracował dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej. Obecnie tworzy systemy reaktywne.Brian Hanafee jest głównym architektem systemów w Wells Fargo Bank. Wcześniej tworzył nowe produkty dla Oracle i pisał oprogramowanie do systemów wizyjnych montowanych w hełmach pilotów samolotów wojskowych.Jamie Allen jest programistą i architektem oprogramowania. Pracuje jako dyrektor techniczny projektu platformy handlowej UCP w Starbucks. Od 2008 r. tworzy w języku Scala reaktywne aplikacje dla klientów na całym świecie.

Helion Książki - Informatyka - Pozostałe - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.pl Systemy reaktywne. Wzorce projektowe i ich stosowanie Uznane duże aplikacje internetowe, takie jak portale społecznościowe, systemy bankowe czy handlowe, System reaktywny? 25 1.1.

Tytuł: Systemy reaktywne Podtytuł: Wzorce projektowe i ich stosowanie Autor: Kuhn Roland, Hanafee Brian, Allen Jamie Wydawnictwo: Helion ISBN: 9788328337954 Języki: polski Rok wydania: 2018 Ilość stron: 368 Format: 17x23 cm Oprawa: Miękka Systemy reaktywne. Wzorce projektowe i ich stosowanie Uznane duże aplikacje internetowe, takie jak portale społecznościowe, systemy bankowe czy handlowe, działają szybko i niezawodnie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI