Królewskie sny

Królewskie sny - Józef Hen | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Józef Hen
WYMIAR
4,69 MB
NAZWA PLIKU
Królewskie sny.pdf
ISBN
2594504871514

OPIS

Autor, opowiadając o ostatnich latach panowania Władysława Jagiełły, potwierdza tezę, że historię można przedstawić w porywający sposób. Życie króla ukazuje uniwersalność niezmiennej natury człowieka, która nie zna granic terytorialnych ani czasowych.Hen, najpierw stworzył scenariusz do serialu historyczno-biograficznego, a jego ogromna popularność zrodziła potrzebę napisania książki. Za rolę Jagiełły Gustaw Holoubek otrzymał w 1989 roku prestiżową nagrodę Złoty Ekran.„Opowiada pan Polakom prawdziwą historię”. (Aleksander Gieysztor)

Król wyrusza na wyprawę przeciwko Krzyżakom, pozostawiając na Wawelu młodą żonę. Niestety, stosunki Sonki z Jadwigą, córką Jagiełły, wciąż są bardzo napięte.

5/5 04-04-2018 o godz 10:30 Anonim dodał recenzję: Po Królewskie sny sięgnąć warto. Jest to jedna z niewielu książek nawiązujących ... Królewskie sny - Hen Józef , tylko w empik.com: 33,50 zł .

POWIĄZANE KSIĄŻKI