Pakiet: Natchnieni albo kroniki czasów romantycznych. Tom 1-2

Pakiet: Natchnieni albo kroniki czasów romantycznych. Tom 1-2 - Piotr Stanisław Załuski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Stanisław Załuski
WYMIAR
12,75 MB
NAZWA PLIKU
Pakiet: Natchnieni albo kroniki czasów romantycznych. Tom 1-2.pdf
ISBN
3317013829229

OPIS

Czas historyczny książki rozciąga się pomiędzy rokiem 1817 a 1880. Razem z bohaterami opowieści wędrujemy po całej Europie: z Warszawy do Paryża, z Petersburga do Warszawy, z Wiednia do Berlina, z Paryża do Londynu, z Lublina do Moskwy, z Pragi do Wrocławia. Dzieje rodziny Wieniawskich – ojca i jego genialnych synów: Henryka – skrzypka i kompozytora, Józefa – pianisty i także kompozytora, oraz starszego ich brata Juliana, powstańca styczniowego, emigranta, a następnie działacza gospodarczego i pisarza (pseudonim Jordan); rodziny Bałaszewiczów, ojca i syna – staczających się w groźne otchłanie przestępstw na skalę międzynarodową oraz szpiegujących dla III Oddziału Kancelarii Osobistej rosyjskiego cara; Aleksandra Humboldta penetrującego dla cara Mikołaja I dalekie ziemie Syberii, gdzie żyli zesłani tam Polacy; losy Michała Szweycera – powstańca roku 1830, który po wyjeździe na emigrację do Francji parał się fotografią (autor fotografii portretowych Mickiewicza), był towiańczykiem i po upadku Komuny Paryskiej zginął rozstrzelany na skutek zwyczajnej pomyłki; losy Michaiła Bakunina – żarliwego anarchisty i polonofila, Fiodora Dostojewskiego tracącego w niemieckich kasynach swoją fortunę (podobnie jak nasz skrzypek Wieniawski) – to najważniejsze wątki tej powieści. Na podstawie autentycznych dokumentów autor pokazuje zaskakująco ogromną skalę infiltrowania przez rosyjską agenturę polskiej emigracji w Paryżu i Londynie. Okazuje się przy tym, że emigracyjnemu politykowaniu nieustannie towarzyszyło też polskie zaprzaństwo…

Tom 1-2 (Piotr Stanisław Załuski). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > €19.21 - Czas historyczny książki rozciąga się pomiędzy rokiem 1817 a 1880.

Dzieje rodziny Wieniawskich ? ojca i jego genialnych synów: Henryka ? skrzypka i kompozytora, Józefa ? pianisty i także... Natchnieni albo kroniki czasów romantycznych Tom 1-2 Pakiet Załuski Piotr Stanisław. Atut Natchnieni albo kroniki czasów romantycznych Tom 1-2 Pakiet Załuski Piotr Stanisław.

POWIĄZANE KSIĄŻKI