Narratologia transmedialna. Teorie, praktyki, wyzwania

Narratologia transmedialna. Teorie, praktyki, wyzwania - Katarzyna Kaczmarczyk | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Kaczmarczyk
WYMIAR
6,78 MB
NAZWA PLIKU
Narratologia transmedialna. Teorie, praktyki, wyzwania.pdf
ISBN
5530588257687

OPIS

Narracja jest kategorią uniwersalną, wszechobecną i ważną dla niemal każdej dziedziny naszego życia. Otaczające nas narracje nie są jednak jednorodne, nawet jeśli pozostają do siebie podobne w warstwie treściowej. Medium to dla narracji „różnica, która robi różnicę” – pozwala uwypuklić jedne aspekty opowieści, a inne oddaje do uzupełnienia odbiorcy. Medium tworzy też środowisko komunikacyjne wyznaczające możliwe wzorce kontaktu z narracją i jej społecznego funkcjonowania. Praca, którą oddaję w Państwa ręce, jest próbą jednoczesnego uchwycenia tej uniwersalności i niejednorodności; jest także wprowadzeniem w obszar badawczy narratologii transmedialnej, która właśnie teraz rozwija się i krystalizuje jako ważna subdyscyplina narratologii.Katarzyna Kaczmarczyk,fragment Wprowadzenia

Data zakończenia 2018-06-21 - cena 39,30 zł Narratologia Transmedialna. Wyzwania, Teorie, Praktyki [Transmedial Narratology.

ISBN:97883-242-3165-2 - Książki - Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne - Kultura. Cywilizacja.

POWIĄZANE KSIĄŻKI