Tańczące niedźwiedzie

Tańczące niedźwiedzie - Witold Szabłowski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Witold Szabłowski
WYMIAR
6,93 MB
NAZWA PLIKU
Tańczące niedźwiedzie.pdf
ISBN
7875233431861

OPIS

Historia tańczących niedźwiedzi to zaskakująca i niezwykła metafora wychodzenia z komunizmu. Szabłowski w swojej książce przygląda się uwolnionym niedźwiedziom w Bułgarii i wędruje po krajach, które wciąż na wolność czekają, i tych, które mają jej zbyt wiele. Objeżdża autostopem ogłaszające niepodległość Kosowo, wozi zdezelowanym peugeotem drżących o życie Fidela Kubańczyków, kłóci się z zakochanymi w Stalinie przewodniczkami po jego muzeum, przemyca samochód na Ukrainę, nocuje na londyńskiej Victorii z bezdomną spod Pabianic. W jego książce wszyscy okazujemy się tańczącymi niedźwiedziami, którym wolność przynosi jednocześnie ulgę i ból.Witold Szabłowski to urodzony gawędziarz. Jego relacje z postkomunistycznego świata czyta się jak bajki zalatujące smrodem rzeczywistości. Absurdalna, pełna czarnego humoru ale i współczucia - ta książka to literacka perełka.Ian Buruma, redaktor naczelny „New York Review of Books"Łącząc odważne dziennikarstwo z jeszcze odważniejszymi alegoriami , Pan Szabłowski wytrwale i z humorem uczy nas, że wolność jest czymś czego musimy pożądać a nie po prostu oczekiwać.Timothy Snyder, historyk, autor bestsellerów New York Times’a”O Tyranii”, „Czarna ziemia”, „Skrwawione ziemie”

Oprawa twarda 39,99 zł PROMOCJA. Kończy się za 36 dni, 8 godzin.-35% 25,99 zł; Obniż do 29,99 zł ... Tańczące niedźwiedzie; Tańczące niedźwiedzie Witold Szabłowski.

Jednak gdy Bułgaria weszła do Unii Europejskiej, tresowania niedźwiedzi zakazano. Tańczące niedźwiedzie - opis produktu: Historia tańczących niedźwiedzi to zaskakująca i niezwykła metafora wychodzenia z komunizmu. Szabłowski w swojej książce przygląda się uwolnionym niedźwiedziom w Bułgarii i wędruje po krajach, które wciąż na wolność czekają, i tych, które mają jej zbyt wiele. Napisz recenzję o produkcie: Tańczące niedźwiedzie (e-book) Twoja ocena.

POWIĄZANE KSIĄŻKI